Hakkımızda

Kurucularımız
Doç Dr. Şükran TAÇOY
Hüseyin Cahit OĞUZ
Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneği

Kuruluş Tarihimiz

27.01.2011

Kurumunuzun Yönetim Kurulu

Başkan Mustafa KILINÇ

Başkan Yrd. Timur Murat İNANÇ

Sekreter Muzaffer ŞAHİN

Sayman Yılmaz YILDIZ

Asıl Üye Ali ACIR

Özel gereksinimli bireylerin ihtiyaç duydukları gelişim alanlarında aile ile işbirliği içersinde bilimsel ilkeler doğrultusunda destek sunarak toplum içinde bağımsız, üreten ve mutlu bireyler olarak yaşamını sürdürmesidir.

Özel eğitimde örnek ve önder olmak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi hizmet binası Çıplaklı Mahallesi 2046. Cadde No:3/1 Döşemealtı/ANTALYA adresinde 641 parsel numaralı hazine adına kayıtlı 26000 m² alan üzerine 14000 m² kapalı,12000 m² açık alana sahip olan Türkiye nin en büyük ve en kapsamlı merkezidir.

2007 yılında temeli atılmış olup, 2011 yılında Büyükşehir Belediyesi ile Engelli Bireyler Derneği arasında düzenlenen iş birliği protokolü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi olarak hizmete açılmıştır.2014 yılından bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi ile Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneği arasında düzenlenen işbirliği protokolü kapsamında faaliyetine devam etmektedir.

Hakkımızda

Engelli bireylerin ihtiyaç duydukları alanda gelişimlerini desteklemek, toplumda yaşamın gerektirdiği rol ve görevleri yerine getirebilmelerini sağlamak, toplumla kaynaşmalarını sağlamak.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneği

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.